Opublikowany: 22/11/2021

Badanie dot. oceny poszczepiennych przeciwciał anty-SARS-COV-2 u pacjentów z SM

Anestezjo_edu_Slider_500x360_Strona_3.png

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością  przekazuję Państwu zaproszenie do kolejnego badania wieloośrodkowego, koordynowanego przez Sekcję Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii PTN. Jest to propozycja zespołu z Kliniki Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Badanie ma na celu ocenę poszczepiennych przeciwciał anty-SARS-COV-2 u pacjentów z SM. Jeśli macie Państwo pacjentów, u których były oznaczone przeciwciała po szczepieniu i zdecydujecie się na współpracę, proszę o wypełnienie załączonej tabeli i odesłanie jej do dr Aleksandry Podleckiej-Piętowskiej, e-mail: Kliknij, aby zobaczyć adres email.

Jednocześnie poniżej przesyłam również bezpośrednie zaproszenie od dr Podleckiej i zachęcam do przekazania tej informacji również innym neurologom, którzy leczą pacjentów z SM.  

Za każdym razem w naszych badaniach uczestniczy coraz szersze grono neurologów, co mnie osobiście bardzo cieszy. Zachęcam wszystkich do udziału w tym projekcie, ale również do występowania z własnymi propozycjami. Sekcja SM i Neuroimmunologii PTN jest doskonałą platformą do koordynowania takich wieloośrodkowych projektów.  

Z pozdrowieniami
Halina Bartosik-Psujek
Prezes Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii PTN

 

Szanowni Państwo,

w ostatnim roku dzięki działaniu Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii PTN została podjęta współpraca naukowa, która jest niezwykle owocna. Z ogromną przyjemnością uczestniczyliśmy w poprzednich projektach i dlatego w imieniu zespołu SM Kliniki Neurologii WUM (prof. Beata Zakrzewska-Pniewska, dr Aleksandra Podlecka-Piętowska, dr hab. Monika Nojszewska) zdecydowaliśmy się zaprosić Państwa do współpracy.
Zbieramy dane dotyczące odpowiedzi immunologicznej na szczepienie u pacjentów z SM leczonych DMT. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani, bardzo prosimy o wypełnienie tabeli (tabela zawiera dane dotyczące szczepienia oraz poszczepiennych przeciwciał anty-SARS-COV-2).
Zdajemy sobie sprawę, że zbliża się okres świąteczny, ale te dane są bardzo cenne obecnie, więc bardzo prosimy o odesłanie tabeli do 15  stycznia 2022 r. na adres e-mail: Kliknij, aby zobaczyć adres email. Liczymy na owocną współpracę!

Z poważaniem

Aleksandra Podlecka-Piętowska