Opublikowany: 04/10/2021

Prof. Jarosław Sławek sekretarzem międzynarodowej organizacji IAPRD

PTN_aktualnosci v2.jpg

Prof. Jarosław Sławek, Past Prezes PTN, Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Neurologiczno-Psychiatrycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Kierownik Oddziału Neurologii i Udarowego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku został wybrany sekretarzem międzynarodowej organizacji International Association of Parkinsonism and Related Disorders (IAPRD).

Do 3-osobowego zarządu wybrano ponadto prof. Alberto Albanese z Mediolanu jako nowego Prezydenta oraz prof. Elenę Moro z Grenoble jako skarbnika. Do konkursu o stanowisko sekretarza oprócz prof. Jarosława Sławka stanęły 3 osoby (prof. Dirk Dressler z Niemiec, prof. Elan Louis z USA oraz prof. Eng-King Tan z Singapuru), a o fotel Prezydenta ubiegał się także prof. Heinz Reichmann z Drezna.

IAPRD powstała około 50 lat temu i została afiliowana przy Światowej Federacji Neurologii, ma swoją siedzibę w Holandii. Jest to jedna z wiodących na świecie organizacji promujących badania oraz wiedzę kliniczną z zakresu chorób neurozwyrodnieniowych oraz tzw. movement disorders. IAPRD wydaje prestiżowe czasopismo pod nazwą Parkinsonism & Related Disorders (Elsevier) oraz od niedawna jego stricte kliniczne "przedłużenie" o nazwie Clinical Parkinsonism & Related Disorders.

W dniach 1–4 maja 2022 r. IAPRD organizuje swój kolejny (27!) światowy kongres, który odbędzie się w Pradze. Szczegółowe informacje: https://www.iaprd-world-congress.com/